Zbulohet pse mjaullijnë macet
E dinit se macet mjaullijnë për të komunikuar me njerëzit?

Kur kotelet rriten, ato nuk i përdorin më mjaullimat për të komunikuar me mace të tjera.

Macet e rritura që jetojnë me njerëz mjaullijnë për të komunikuara me ne. një studim i ri në Suedi po përpiqet të zbulojë cfarë domethënie ka cdo zë që nxjerrin macet dhe kur dëshirojnë që të trajtohen si të rritur dhe si fëmijë.

Studimi do të zbulojë dhe arsyen përse macet në zona të ndryshme tingëllojnë ndryshe.

Qëllimi i gjithë kësaj është të ndihmojë njerëzit dhe macet të jetojnë në harmoni të plotë.
Shtuar më 05/08/2018, ora 21:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori