Zbulohen fotot e rralla nga tmerri i Luftës së Parë Botërore (FOTO LAJM)

Pëlqej
Artisti dhe fotografi francez Frederic Duriez, ka publikuar së fundmi disa foto të shkrepura nga llogoret franceze të cilat tregojnë për tmerrin e Luftës së Parë Botërore.

Kujtojmë se Lufta e Parë Botërore ka qenë një nga luftrat më të përgjakshmet në historinë e njerëzimit, e cila përfshiu shumë shtete të Europës.

Lufta e Parë Botërore nisi më 28 korrik të viti 1914 dhe përfundoi më 11 nëntor të vitit 1918. /albeu.com/

Shtuar më 20/03/2017, ora 16:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori