Whatsapp lançon opsionin e ri për bizneset dhe klientët
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Aplikacioni Whatsapp do ti lejojë bizneset që të komunikojnë drejtpërdrejt me konsumatorët.

Ky shërbim po testohet ditën e sotme nga Ëhatsapp dhe nëse rezulton i sukseshëm, kjo gjë do ti sillte aplikacionit një rritje të madhe të të ardhurave.

Që kur u ble nga Facebook në 2014, ky aplikacion ka eleminuar të vetmin burim të të ardhurave , ku cdo përdorues duhet të paguant 1$ në vit dhe nuk ka sjellë asnjë alternativë tjetër.

Menjëherë pasi e hoqi pagesën , Whatsapp shprehu interesin që të tërhiqt korporatat për të gjetur fitime , pra ashtu sic bën Facebook.

Facebook të gjitha fitimet i bën ndërmjet reklamimit të bizneseve dhe duhet thënë që fiton tej mase shumë, raprton TechSot.al.

Ëhatsapp po shpreson që bizneset të përdorin aplikacionin për të bërë porosi të ndryshme , për tu updatuar me të rejat e kompaniasë , madje dhe bankat mund ta përdorin për të njoftuar klientët mbi transaksionet e fundit.

Deri tani bizneset duken shumë më tepër optimist sesa klientët për këtë lëvizje të Whatsapp.
Shtuar më 12/03/2017, ora 14:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.