Vrau mizorisht djalin 8-muajsh, dënohet me burgim të përjetshëm babai (FOTO LAJM)

Një baba i ri është dënuar për vrasjen e djalit të tij tetë muajsh, duke e lënë atë me plagë aq të tmerrshme sa dukej sikur kishte qenë në një aksident automobilistik.

Craig Dawick, 25 vjeç, shkaktoi me dashje dëmtimet e tmerrshme të djalit të tij Leyton, sepse fëmija qante dhe e kishte kafshuar të atin, përcjell albeu.com.

Daëick, nga Rochdale, i tha Gjykatës së Gjykatës së Manchesterit se djali i tij kishte rënë aksidentalisht nga divani.

Por një ekspert i dëmtimit të traumave tha se plagët e tij ishin ndër më të këqijat që ai kishte parë ndonjëherë dhe dukej sikur fëmija i vogël kishte qenë në një aksident automobilistik me shpejtësi të lartë.

Eksperti tha se plagët e tij nënkuptonin se ai ishte bërë me vula në kokë dhe në ijë, sjkruan albeu.com.

Gjyqtari Sir John Royce menjëherë e dënoi me burgim të përjetshëm me një minimum prej 21 vjetësh.

Nëna e tij, Chantelle Flynn, 25, u shpall gjithashtu fajtore për shkaktimin ose lejimin e vdekjes së fëmijës së saj dhe shtrembërimin e drejtësisë. /albeu.com/

Shtuar më 20/09/2017, ora 11:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori