Vjen Golfi më i shpejtë në histori (FOTO)

Pëlqej
Volkswagen ka publikuar fotografitë dhe detajet teknike të modelit të tij më të shpejtë deri më tashhistori.

Golf GTI TCR ka motor 2.0 litra TSI, i cili siguron 290 kuaj fuqi dhe arrin shpejtësinë maksimale prej 264 kilometra në orë.

Ky është Golf GTI më i shpejtë në historinë 40-vjeçare të këtij modeli, edhe pse TCR tash për tash, është koncept formal dhe versioni i prodhimit do të paraqitet kah fundi i vitit.

Në mesin e opsioneve do të jetë edhe pakoja speciale sportive me metodat Normal, Comfort dhe Sport.

Shtuar më 10/05/2018, ora 21:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori