Vin Diesel ironizon veprën e artit "Comedian" pozon nudo vetëm me një banane (FOTO LAJM)
View this post on Instagram

Haha... @michaelmuller7 #ArtBasel #dadbod

A post shared by Vin Diesel (@vindiesel) on

Një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në shitje në Art Basel Miami Beach për 120.000 dollarë pak ditë më parë.

Sipas galerisë dy nga tre “veprat e artit” ishin shitur dhe kishte mbetur vetëm e fundit.

Puna ishte realizuar nga Maurizio Cattelan dhe u prezantua të mërkurën nga Perrotin, një galeri e ariti bashkëkohor themeluar në Paris.

Ky ishte kontributi i parë i Cattelan në një panair arti në 15 vite.

Kjo vepër ishte e titulluar “Comedian” dhe përfshinte një banane të blerë në një dyqan ushqimesh në Miami dhe një ngjitës të vendosur mbi të.
Shtuar më 13/12/2019, ora 14:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori