Video e parashutistit që mrekullisht i shpëton aksidentit që do ishte fatal (VIDEO)
Ky parashutist është gati të ngrihet por nuk e ka idenë se çfarë aksidenti po e pret.

Parashutisti po shijon pamjen perfekte në qetësi, kur ai vëren që po ndodh një aksident fatal dhe nëse nuk do të përdorte përvojën e tij shumë vjeçare me parashutë, ishte gati të përjetonte një aksident të tmerrshëm.

Ngjarja ndodhi në Vaud të Zvicrës, ai i shpëtoi lartësisë së maleve Pleiadës. Parashuta e tij filloi të ngadalësojë dhe rripat e parashutës u bënë rrëmujë.

Jo vetëm rreth tij po i mbështjellën tërë trupin. Parashutisti menjëherë përdori opsionin e ndihmës emergjente që të stabilizojë gjendjen e tij në ajër dhe të ulej në tokë pa incidente.
Shtuar më 23/05/2020, ora 22:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori