Veterani 109 vjeçar i Luftës së Dytë Botërore tregon sekretin për një jetë të lumtur (VIDEO)
Emri i tij është Richard Arvin Overton, është 109 vjeçar dhe mund të flasë, të ecë dhe t’i japë makinës.

Patentën e rimori këtë vit. I bënë një kontroll të syve, gjithçka që duhej dhe ai i kaloi pavarësisht moshës së thyer.

Është veterani më i vjetër i Luftës së Dytë Botërore, shkoi në ushtri në vitin 1940.

Njeriu mund t’ju vrasë por është Zoti ai i cili ju mban gjallë, thotë ai.

Ai i shpenzon 50 cent në ditë, ulet dhe pi 12 cigare, ndonjëherë edhe më shumë dhe sipas tij, cigarja e bën të ndihet më mirë.

Në videon e mësipërme të publikuar nga “National Geographic”, mund të kuptoni sekretet e këtij 109 vjeçari për një jetë të lumtur. /albeu.com/

Shtuar më 07/02/2017, ora 19:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori