Vendi që ka më shumë liqene në botë (FOTO LAJM)

Vendi i cili ka numrin më të madh të liqenëve në botë është Kanadaja.

Aty gjenden më më shumë se 3 milionë liqene në 9 përqind të territorit, Kanadaja zotëron 60 përqind të të gjithë liqeneve të botës me ujë të freskët.

Dhe të gjitha liqenet gjenden brenda kufijve të saj duke e bërë zyrtarisht vendin me më shumë liqene në botë./albeu.com/
Shtuar më 04/11/2016, ora 10:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori