Ja cilat janë vendet më të frikshme në planet (FOTO LAJM)

Pas një Halloween-i të “frikshëm” është e domosdoshme të dimë dhe vendet më të frikshme nëpër botë.

Në listën më poshtë ju njohim me vendet e njohura si më të frikshmet për shkak të historisë së tyrë të largët me kufoma, fantazma etj.

Kështjella e Chillingham, Northumberland, Angli

Dikur në këtë kështjellë të shekullit të 12-të ka pasur ekzekutime dhe thuhet se është shtëpia e disa fantazmave.

HI Ottawa Jail Hostel, Ottaëa, Kanada

Ky motel në qendër të Ottaëas është ndërtuar në vitin 1860 fillimisht si një burg. Mos u habisni nëse zgjoheni në mes të natës dhe shihni fantazmën e Patrick James Ëhelan, një i burgosur të cilin e varën në vitin 1860 dhe siç thuhet nga shumë vizitorë, ai shfaqet në fund të shtratit të tyre duke mbajtur në dorë një Bibël.

The Lemp Mansion, St. Louis (Missouri), SHBA

E njohur dikur për birrën që prodhohej atje, vila Lemp është ndërtuar në vitin 1868 dhe legjendat urbane thonë se është e përndjekur nga disa fantazma të cilët kanë qenë banorë dikur atje.

The Shelbourne, Dublin, Irlandë

Një nga suitat më luksoze të Dublinit thuhet se përndiqet nga shpirti i një vajze të vogël të quajtur Mary Masters e cila vdiq aty në shekullin e XVIII. Shumë vizitorë janë ankuar se në suitë ndjenin praninë e një fantazme.

The Place D’Armes Hotel, Neë Orleans, SHBA

Pjesa e thellë jugore e Amerikës është plot e përplot me histori fantazmash dhe në Neë Orleans gjenden shumë hotele që thuhet se janë shtëpitë e shumë fantazmave.
E ndërtuar mbi një shkollë të djegur në vitin 1788, Place D’Armes ka aktivitetin më të pazakonte. ku Vizitorët e hotelit thonë se kanë dalluar një burrë të moshuar me mjekër të bardhë i cili pohon me kokë para se të zhduket tërësisht.

Lumley Castle, Durham, Angli

Në këtë kështjellë të shekullit të XIV është vënë re shpirti i zonjës së shtëpissë, Lily Lumleys. Dy priftërinj e hodhën Lilin në një pus pasi ajo refuzoi të kthehej në katolike dhe tashmë ajo duket se endet në dhomat e kështjellës së bashku me një fantazëm tjetër të quajtur Black Jack. Në vitin 2005, disa lojtarë kriketi australianë ishin aq të frikësuar sa refuzuan të flinin vetëm./albeu.com/

Shtuar më 01/11/2016, ora 09:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori