Vende të braktisura por të magjishme (FOTO LAJM)

Natalia Sobańska është një fotografe e talentuar dhe që eksploron zonat urbane. Polakja është e përqendruar kryesisht në fotografimin e vendevebraktisura dhe të bukurisë së arkitektonikës.

Ka udhëtuar në Poloni, Itali, Malin e Zi, Rumani, Hungari,, Gjeorgji dhe vende të tjera për të përjetësuar bukurinë e godinave të braktisura.

Ajo shpjegon se pasioni i tij filloi kur ishte adoleshente, pasi u transferua jashtë qytetit me familjen e saj. Mungesa e aktiviteteve në qytetet, si kinemaja, pijetorja, parku e të tjerë, e bënë atë të ndjeshme ndaj artit. Dhe kështu ajo nisi që të zbulonte magjinë e vendevebraktisura.
Shtuar më 12/06/2019, ora 17:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori