Vende që ju mund të vizitoni

Bota është e pasur me bukuri të shumta natyrore, të cilat do të ishin një guidë e mirë pushimesh. Ndër vendet që të japin mundësi për ti shijuar siç duhet ditët e relaksit.

Natyra dhe qetësia që ato të ofrojnë është e mrekullueshme, njihuni me disa nga këto vende me bukuri të veçantë.

Palau është një ishull, i cili ndodhet në pjesën perëndimore të Oqeanit Paqësor dhe i përket Mikronezisë, i cili numëron rreth vizitorëve në vit: 105000.
Timori Lindor i cili shtrihet në Azinë Juglindore, numëron rreth 78000 në vit

Dominika një ishull i vogël në Antilet e Vogla, në Detin e Karaibeve.

Shën Vinsenti dhe Grenadinet, ndodhet në kryqëzimin midis Detit të Karaibeve dhe Oqeanit Atlantik, pranë ishullit të Shën Luçias, Grenadës dhe Barbados.

Anguilla një ishull që shtrihet në lindje të Porto Rikos dhe Ishujt e Virgjër, në një pjesë të territoreve jashtë Mbretërisë së Bashkuar.

Lihtenshtajni një vend që ju nuk mun të lini pa vizituar.
Niue është një ishull i cili shtrihet në pjesën jugore të Oqeanit Paqësor, rreth dy mijë kilometra larg brigjeve të Zelandës së Re.

Kiribati është një ishull në pjesën qendrore tropikale të Paqësorit, në afërsi të tij nuk ka ishuj të tjerë, përveç Havait, i cili është në veri, rreth pesë orë fluturim larg. /albeu.com/
Shtuar më 22/12/2014, ora 12:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori