Vdes dëshmitari i fundit i vetëvrasjes së Hitlerit (FOTO-LAJM)

Dëshmitari i fundit i vetëvrasjes së Adolf Hitler, Rouchus Misch ka ndërruar jetë. Hitleri është vetëvrarë në bunkerin e tij berlinez në 30 prill 1945.

Truproja e Furher që nga viti 1940 ka ndjekur çdo lëvizje të tij. Në 2006 shkruante: ''I fundit'', një libër kur ish-ss tregonte jetën dhe vitet pranë diktatorit gjerman.

Foto tregojnë mund disa imazhe të arkivit të Misch. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2013, ora 10:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori