Vapa përvëluese, shatërvanët e vetmja zgjidhje për tu freskuar (FOTO LAJM)

Një valë e rrezikshme të nxehti ka ngritur alarme këtë javë në gjithë Europën, për shkak se temperaturat pritet të arrijnë 40 gradët celsius.

Vendet perëndimore, si Franca, Gjermania, Spanja dhe Italia, kanë marrë masa nga më ekstremet, aq sa kanë mbyllur edhe shkollat.

Njerëzit, ndërkohë, kanë pushtuar shatërvanet e lumenjtë, ndërkohë që turistët mbushin dyqanet e akulloreve.


Shtuar më 27/06/2019, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori