Vajza shpëtuat! Hapet shkolla ku djemtë mësojnë të hekurosin dhe pastrojnë shtëpinë
Shkolla “Montecastelo” është hapur me qëllimin për të respektuar baraziën gjinore.

Në Spanjë është hapur shkolla ku djemtë mësojnë të bëjnë punët e shtëpisë.

“Barazia mësohet me veprime” është nisma që kjo shkollë e hapur në qytetin Vigos ka marrë.

Në ambientet e saj djemtë mësojnë sesi të lajnë, të hekurosin, ta gatuajnë apo edhe të pastrojnë shtëpinë.

Shtuar më 14/12/2019, ora 22:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori