Uragani shkatërrimtar në Karaibe, shokon fizikanti: Është bërë nga dora e njeriut, ja kush e shkaktoi (VIDEO)
Një deklaratë e tillë mund të dalë nga fantasia e një regjisori dhe pse jo nga ‘iluzione’ të tilla janë krijuar prej tyre edhe skenarët e filmave që mund të kenë thyer rrekordet e audiencës. Por është thënë nga një fizikant shumë i njohur dhe shumë seriozisht: “Kartastrofa në Karaibe mund të jetë shkaktuar nga dora dhe mendja e njeriut

Uragani Irma solli makth dhe kaos në Karaibe dhe mori drejtimin nga SHBA-të. Por ajo që habiti të gjithë ishte një intervistë me fizikantin e njohur Michie Kaku e cila u bë sumë shpejt virale në internet.

Kaku ka ngritur dyshime të forta se shkaktar i kësaj katastrofe nga Irma është eksperiment që mund ta ketë bërë dora e njeriut.

Shkenctari shpjegon së këso eksperimentesh bëhen gjithmonë në laboratore dhe kanë suksese, këto uragane bëhen përmes ndihmës së lazerëve dhe joneve. Si argument, ai ka treguar se forcat amerikane kishin përdorur eksperimente të tilla në luftën e Vietnamit, duke shkaktuar reshje të rrëmbyeshme.
Shtuar më 19/09/2019, ora 09:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori