Uragani "Ofelia" sapo goditi europën, mijëra shtëpi pa energji elektrike (FOTO & VIDEO)
Irlanda e jugut sapo është goditur nga suhia tropikale ‘Ofelia’, banorët po përjetojnë tmerrin duke qenë se kanë mbetur pa drita dhe dallgët e fuqishmë arrijnë deri në 10 metra lartësi.

Raportohen dëmë të shumta materiale, pemë të thyera dhe godina të rrëzuara.

Rreth 130 fluturime në aeroportin e Dublinit janë ndaluar dhe autoritet kanë paralajmëruar se qytetarët mund të jenë në rrezik për jetën. /albeu.com/Uragani "Ofelia" sapo goditi europën, mijëra shtëpi pa energji elektrike (FOTO & VIDEO)

Shtuar më 16/10/2017, ora 13:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori