Uragani "Mathew" mbyll Disney World për herë të parë
Uragani vdekjeprurës "Mathew" ka detyruar autoritetet të mbyllin parkun e lojrave Disney World për herë të parë pas 11 viteve.

Uragani pritet të godasë bregdetin e Floridas brenda 11 orësh dhe autoritetet kanë marrë masa për evakuimin e njerzëve.

Deri tani kanë humbur jetën më shumë se 300 persona nga uragani që ka goditur Karaibet.

Presidenti Obama ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Florida, dhe tashmë ka nisur shpërngulja e banorëve./albeu.com/
Shtuar më 07/10/2016, ora 13:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori