E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Unaza më e shtrenjtë në botë me 7.777 diamante, çmimi marramendës (VIDEO)
Një unazë rekord-thyese përmban 7.777 diamante dhe që është vlerësuar me çmim prej 4.4 milionë dollar.

“Lakshikaa Jewels” nga Mumbai, India, kanë krijuar këtë unazë prej një shumë tejet të madhe diamantesh që tashmë ka thyer rekordin e Guiness.

Një ekip i përbërë nga dymbëdhjetë zejtarë, një argjendar dhe një dizajner punuan në këtë projekt për ta rikrijuar “Tempullin Lotus” në Delhi në një stoli, raporton “Guinnes World Records”, transmeton lajmi.net.

Drejtori i këtij projekti ‘Lakshikaa Jewels’ shpjegoi se pse kishin vendosur që ky tempull të ishte bazë e dizajnit.

“S’mund të mendoja për një mënyrë më të mirë për të festuar zgjuarsinë dhe shpirtin njerëzor se sa ky tempull”, duke shtuar se zambaku i ujit, i njohur si “padma në sanskrisht”, është një simbol i shenjtë në disa religjione që shton ndjesinë e unitetit që qëndron prapa dizajnit.

twitter-tweet" data-lang="en">

7,777 diamonds set in one ring - this luxury $4.9 million dollar piece of jewelry was inspired by the design of the Lotus Temple in Delhi, India 💍href="href="kerko.php?fraza=https">https://t.co/dNfe26BPBl">href="kerko.php?fraza=https">https://t.co/dNfe26BPBl href="href="kerko.php?fraza=https">https://t.co/N4J41FN08F">pic.twitter.com/N4J41FN08F

— GuinnessWorldRecords (@GWR) href="href="kerko.php?fraza=https">https://twitter.com/GWR/status/1161971155231739904?ref_src=twsrc%5Etfw">August 15, 2019


Shtuar më 16/08/2019, ora 11:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori