U zunë pa maska në fytyrë, i detyruan të hapin varre për viktimat nga koronavirusi
Anti-maskuesit e kapur pa një maskë fytyre u detyruan të hapnin varre për viktimat e koronavirusit, sipas raporteve në Indonezi.

Atyre u dha dënimi për thyerjen e rregullave Covid ndërsa autoritetet luftojnë për të përmbajtur infeksione spirale.

Tetë persona të kapur pa maska ​​u detyruan të gërmojnë varre në një varrezë publike në Ngabetan, raporton The Jakarta Post.

Banorët tashmë përballen me gjoba dhe shërbim të komunitetit për shkeljen e rregullave të maskave.

Por autoritetet gjithnjë e më shumë po kthehen në taktika tronditëse në një përpjekje për të bindur banorët për rreziqet.

Javën e kaluar policia në Probolinggo, Java Lindore, detyroi një numër refuzuesish të maskave të uleshin në pjesën e pasme të një makine me një arkivol.

Brenda, ata u bënë të reflektojnë mbi veprimet e tyre dhe kujtuan se sa njerëz kanë vdekur nga virusi. Dënimi i radhës ishte që të hapin varre për të vdekurit nga Covid-19.
Shtuar më 16/09/2020, ora 13:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori