"U zgjova dhe nuk njoha gruan time" (FOTO LAJM)

Një mëngjes herët në shtator 2016 Raquel hyri në dhomën e ndenjes me pizhame për të parë bashkëshortin e saj dhe e pa atë të tjetërsuar.

Duket se burri i saj kishte humbur kujtesën dhe nuk mbante mend se cfare i kishte ndodhur.

Ai i foli asaj sikur të ishte një i huaj. Ai dukej se nuk kishte asnjë ide se kush ishte ajo.

"E pyeta:" A e dini se ku jeni? A e dini se çfarë viti është ky? A e dini se cili është emri im? " Dhe ai tha 'Jo' për të gjitha këto gjëra, "thotë Raquel.

"Unë mund të them se sa më shumë e pyeta, aq më shumë u mërzitesha".

Raquel e siguroi atë se kjo ishte shtëpia e tyre, ajo ishte gruaja e tij dhe kishin tre fëmijë së bashku. Adami filloi të qajë.

"Unë kam nevojë për ju që të merrni afër meje, ku është telefoni im dhe ID tim?" tha ai.

Raquel i tha Adamit të vishej dhe se ajo do ta çonte menjëherë në spital. Ajo ishte e shqetësuar se diçka mund të kishte shkuar rrezikshëm gabuar me enët e gjakut në trurin e tij.

Kur Adami hapi dollapin e tij, ai pyeti: "Ku janë kostumet e mia?"

Raquel shpjegoi se ai nuk kishte kostume, se ai ishte një trajner personal.

Adami u vesh dhe me gjysmë zemre ndoqi këtë grua që nuk e njihte në spital. Ata u ngjitën me njëri-tjetrin.

Raquel ishte i butë me Adamin, ajo e dinte se kujtesa e tij kishte dështuar një herë më parë, pasi një grua u përpoq ta vriste.

Pesë vjet më parë, në moshën 35-vjeçare, Adami kishte qenë një menaxher i degës për telekomi, gjigant AT & T dhe një udhëheqës i devotshëm i kishës në Lubbock të Teksasit.

Pas shpërbërjes së martesës së tij të parë, ai filloi një marrëdhënie të re, por ajo përfundoi në katastrofë. Dashuria e tij e re ishte abuzive, dhe në fund e mbyti atë me një kordon elektrik, duke e lënë atë të vdekur në garazhin e tij.

Zemra e tij u ndal tre herë në rrugën për në spital, por ai u ringjall nga ndihmëset paralajmëruese çdo herë. Adami përfundoi në koma për katër muaj.
"Kur u zgjova nuk e dija se kush isha - nuk e dija se kisha qenë i martuar dhe i divorcuar dhe kisha dy fëmijë", thotë Adam.

Ai kaloi një vit në spital, duke mësuar se si të ecnin dhe të flisnin përsëri. Por kujtimet e jetës së tij të shkuar nuk u kthyen. /albeu.com/
Shtuar më 01/06/2018, ora 12:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori