U shkel nga lopët, gruaja në gjëndje kritike për jetën
Viktima u dërgua në spital pasi u sulmua nga kafshët në një fushë afër fshatit Sheldon në Derbyshire.

Një grua është në gjendje kritike për jetën në spital pasi është shkelur nga lopët që më parë edhe vranë qenin e saj.

Viktima po shëtiste në zonën e Peak kur u sulmua nga kafshët në një fushë afër fshatit Derbyshire të Sheldon.


Ajo u shpëtua vetëm sepse një person i rastit pa atë që ndodhi dhe thirri shërbimet e urgjencës.

Derbyshire Constabulary tha: "Ne u thirrëm në orën 3.45 pasdite dje (e martë, 10 shtator) pasi një kalimtar gjeti një grua dhe qenin e saj të sulmuar nga lopët, në një fushë në Sheldon, afër Magpie Mine.

"Gruaja u dërgua në spital në Sheffield, ku ajo mbetet në një gjendje kritike për jetën. Qeni i saj ishte shkelur nga lopët. Ju lutemi të kujdeseni kur ecni midis bagëtisë."

Banorët nga fshati Sheldon gjithashtu shkruan në Twitter se po mendonin për viktimën dhe familjen e saj.

Udhëtarët paralajmërohen rregullisht që të jenë të kujdesshëm me bagëtitë në rrethin e Peak me disa incidente që raportohen çdo vit.
Shtuar më 12/09/2019, ora 16:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori