U infektua nga urina e miut, 42-vjeçari rrezikon jetën (FOTO LAJM)

Një shofer pothuajse vdiq pasi një prerje në fytyrën e tij u infektua me urinë miu në një nga depot e supermarketeve.

Darren Finn, 42 vjeç, është me fat që është gjallë pasi u shtrua në spital me sëmundjen vdekjeprurëse të Weil, e cila u përhap nëpër trupin e tij.

Mjekët besojnë se shoferi i kamionëve e kontraktoi sëmundjen përmes një prerje të vogël në sy, ndërsa po mbante në krahë disa kuti, përcjell albeu.com

Babai i dy fëmijëve u dërgua menjëherë në spital, ku mjekët e trajtuan atë për dështimin e veshkave, verdhëzën dhe humbjen e funksionit të mëlçisë.

Mjekët identifikuan sëmundjen e Weil, një infeksion i rrallë i marrë nga minjtë. /albeu.com/
Shtuar më 15/03/2018, ora 10:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori