Tornadoja shkatërron kamionin, shpëton shoferi (VIDEO)
Nëse sheh këtë video dhe mënyrën se si tornadoja shkatërron gjithë këtë kamion, mendon menjëherë se askush nuk do mbijetonte. Në fakt, për mrekulli shoferi ka shpëtuar dhe nuk ka plagë serioze.

Incidenti i rëndë ka ndodhur të martën në Oklahoma, SHBA. Xheremaja Morrison mendoi fillimisht se tornado nuk do vinte drejt tij, por më pas e gjeti veten në qendër. “Zbrita nga kamioni kur pashë tornadon nga larg. Më pas mu duk se tornadoja u fashit. Por sapo hipa në kamion, pashë tornadon.

Mbylla sytë, vendosa duart në fytyrë dhe ndjeja veten duke u hedhur. Mbaj mend që jam postuar në krahun e pasagjerit e më pas në tokë,” kujton Morrison.

Mjekët thanë se ai kishte një frakturë në shpatull dhe mrekullisht asnjë problem tjetër.

Shtuar më 28/05/2011, ora 10:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori