Thyen rekord, 104-vjeçari vrapon 100 metra
Edhe pse në një moshë shumë të madhe, 104-vjeç, Stanislav Kowalski ka arritur të ecë për 100 metra pa u ndalur.

Ai ka thyer remkordin e vjetër evropian, i cili mbahej nga një person 8 vjet më i ri nga Kowalski.

Gjyshi, në një moshë shumë të thyer tanimë, kishte filluar të merrej me atletike që para 12-viteve.

Stanislav Koëalski thotë se sekreti i jetëgjatësisë dhe shëndetit së tij është se gjithmonë i është dorëzuar kurave të natyrës dhe nuk ka shkuar asnjëherë te mjeku. /albeu.com/


Shtuar më 12/05/2014, ora 09:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori