“The Manor” shtëpia më e shtrenjtë në botë
“The Manor” është shtëpia më e shtrejtë në botë me një çmim prej 200 milionë dollarësh.

Ajo është ndërtuar në vitin 1991 në një pronë prej pesë hektarësh në Los Angeles, shtëpia është 56,500 metra katrorë dhe ka 123 dhoma përfshirë shtatë banja.

“The Manor” ka një pishinë, një kopsht të madh dhe një parking gjigand, shkruan The Ëall Street Journal. Hyrja ka një rrugë të gjerë dhe në mes të saj ndodhet një shatërvan./albeu.com/
Shtuar më 08/10/2016, ora 10:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori