Tempulli ku murgjit "zbusin" tigrat
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Tempulli i Tigrave nė provincėn e Kanchanaburi, 80 km larg Bangkokut, ėshtė themeluar nė vitin 1999, ku njė murg mori nė kujdestari njė tigėr tė vogėl tė braktisur. Sot numri i tigrave ėshtė rritur, gjithashtu edhe numri i kujdestarėve.

Nė kėtė vend, murgjit rrisin dhe zbusin tigrat tė cilėt nuk janė tė rrezikshėm nė kontakt me njerėzit. Kėto kafshė janė identik me tigrat e tjerė, vetėm se janė shumė tė qetė dhe "miqėsor".

Tashmė ky tempull ėshtė kthyer nė njė nga vendet mė tė vizituara nga turistė, tė cilėt vijnė nga tė gjitha vendet, pėr ti parė nga afėr, por dhe pėr tė bėrė foto me tigrat.

Hyrja pėr kėtė tempull, kushton vetėm 20 euro.
Shtuar më 25/04/2012, ora 12:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.