Të quajtura "Parajsa të ndaluara", 5 plazhe ku shkohet vetëm me varkë (FOTO LAJM)

1 La Graciosa, në Spanjë, njohur ndryshe si ishulli i thesarit
Disa nga plazhet më të bukur dhe unikë të botës janë pikërisht ato brigje të cilat është shumë e vështirë t’i prekësh. Ato janë larg syrit të turizmit të masës dhe për këtë arsye kanë ruajtur ambjetin e tyre unik dhe pse edhe primitive.

Ja cilat janë disa nga plazhet parajsat europiane ku mund të shkohet vetëm me barkë të konsideruara parajsa të ndaluara.
Shtuar më 27/08/2019, ora 11:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori