Të luash futboll me top zjarri! (FOTO LAJM)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Loja e futbollit që luhet nga ana e studentëve në provincën e Javas Lindore të Indonezisë, po tërheq vëmendjen e gjithë botës.

Studentët pasi zgjedhin arrat e kokosit të përshtatshme për t'u përdorur në vend të topit, i mbajnë 2 ditë rresht në benzinë dhe pasi u vënë flakën luajnë me to këmbëzbathur.

Në një ndeshje futbolli një orëshe përdoren gjithsej 6 topa-arrë kokosi.

Vlen të theksohet se kjo lojë në Indonezi konsiderohet si produkt i artit tradicional të luftës ndërsa luhet akoma për të testuar guximin e studentëve. /albeu.com/
Shtuar më 02/01/2013, ora 18:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit