Tė luash futboll me top zjarri! (FOTO LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Loja e futbollit qė luhet nga ana e studentėve nė provincėn e Javas Lindore tė Indonezisė, po tėrheq vėmendjen e gjithė botės.

Studentėt pasi zgjedhin arrat e kokosit tė pėrshtatshme pėr t'u pėrdorur nė vend tė topit, i mbajnė 2 ditė rresht nė benzinė dhe pasi u vėnė flakėn luajnė me to kėmbėzbathur.

Nė njė ndeshje futbolli njė orėshe pėrdoren gjithsej 6 topa-arrė kokosi.

Vlen tė theksohet se kjo lojė nė Indonezi konsiderohet si produkt i artit tradicional tė luftės ndėrsa luhet akoma pėr tė testuar guximin e studentėve. /albeu.com/
Shtuar më 02/01/2013, ora 18:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.