Të gjithë i duam pastat italiane, por si dhe ku e kanë zanafillën
Gragnano, një qytet me 29,000 banorë që ndodhet 30 km në jug-lindje të Napolit në rajonin e Campania të Italisë, era godet si një zile, në mënyrë ritmike gjatë gjithë ditës. Banorët fillimisht menduan se fllad ishte "Le Mistral", një erë e ftohtë dhe e thatë që fryn përmes Provence në Mesdhe. Ata kishin gjysmë të drejtë. Ndërsa era e veriut-perëndimor shkon me të njëjtin emër - dhe është po aq sa përcakton një tipar në Italinë e Jugut si Franca Jugore - ky Mistral (ose Marino, siç e quajnë vendasit) fryn në të kundërt, duke sjellë lagështi dhe minerale nga deti në rrugët e Gragnano.

"Ju mund të prodhoni dhe pastroni makarona çdo ditë për shkak të parashikueshmërisë së kësaj erë që fryn brenda fshatit në luginë," tha Giuseppe Di Martino, CEO dhe makarona e gjeneratës së tretë, ose prodhues makarona, në Pastificio Di Martino, një nga tre kryesorët fabrikat e makaronaveGragnano.

I njohur si ‘Città della Pasta’ (Qyteti i makaronave), Gragnano u bë i famshëm për "arin e bardhë ", ose makaronat, kur filloi të bëhej kryesisht mëndafshi në fund të viteve 1700, krimbat e mëndafshit papritmas filluan të vdisnin nga një pushtim dëmtues.

Tradita e prodhimit të makaronavethata të qytetit daton shumë më tej, megjithëse, sipas profesorit dhe historianit Giuseppe Di Massa, president i Centro di Cultura e Storia di Gragnano e Monti Lattari Alfonso Maria Di Nola (Qendra për Kulturë dhe Histori e Gragnano dhe Malet Lattari), i cili citon dokumente që datojnë në vitet 1200 që flasin për prodhimin e seccata, ose makaronavethata. Rreth kësaj kohe, mjeku personal i mbretit William II të Siçilisë, Giovanni Ferrario, i cili ishte gjithashtu profesor në një shkollë mjekësore në Salerno, Itali, shpalli përfitimet e makaronavethataGragnano, duke këshilluar pacientët me ethe tifoide të hanë al dente vermiculos , paraardhësi i vermicelli, një makarona e gjatë pak më e trashë se spageti.
Shtuar më 03/08/2019, ora 15:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori