Të premten do të kemi eklips hënor
Astrologët kanë parashikuar se do të ketë eklips hënor ditën e premte.

Një hënë e plotë që vjen në muajin Shkurt dhe një kometë do të bëjnë afrimin e saj me Tokën.

Kometa, e njohur ndryshe si kometa e Vitit të Ri do të shfaqet të shtunën në mëngjes, disa orë pas së premtes në mbrëmje,”- shkruan Mirror.

Eklipsi hënor, i quajtur edhe eklipsi penumbral ndodh kur toka, dielli dhe hëna shtrihen pas njëra-tjetrës duke lënë Tokën në mes. Shtrirja e tyre bën që hija e Tokës të bie në hënë duke krijuar eklipsin hënor. /albeu.com/
Shtuar më 07/02/2017, ora 16:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori