Sulmi racist, pasagjeri qëllohet me armë në metro (VIDEO-FOTO)
Një pasagjer me origjinë nga Dagestani është sulmuar në metronë e Moskës nga dy persona për. Ata e qëllojnë 30- vjeçarin Hashim Latipov në fytyrë dhe në stomak dhe më pas largohen nga treni.


Për fat plagët e marra nuk janë vdekjeprurëse.
Kjo për shkak se arma e përdorur prej tyre është një e ashtuquajtur “pistoletë traume”, një lloj pistolete me ajër, që është popullore në Rusi dhe që përdoret për vetëmbrojtje.
Dyshohet se sulmi kishte ngjyrime raciste.
Sulmi racist, pasagjeri qëllohet me armë në metro

Shtuar më 23/11/2013, ora 10:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori