Studimi i fundit zbulon: Çiftet që u interesojnë gjërat materiale ndahen më shpejt
Ky studim i mbajtur nga Universiteti i Birgham zbuloi se çiftet më materialiste ishin më pak të lumtur me martesën e tyre.

Profesorët e këtij studimi thanë se çiftet duhet të shmangin nga fokusimi tek gjërat materiale dhe të shpenzojnë më shumë kohë për marrëdhënien e tyre.

Duke parë vetëm gjërat materiale do të bëjë që çiftet të mos shikojnë si prioritet komunikimin, konfliktet apo intimitetin. Të gjithë duhet të vlerësojnë më shumë sjelljet e partnerit/partneres për të forcuar më tej martesën.
Shtuar më 15/02/2018, ora 16:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori