Studim/ Ja cilat janë vetitë shëruese të lotëve
Studimet e fundit psikologjike kanë treguar se procesi i të qarit stimulon lirimin e hormonit të lumturisë endorphin nga truri jonë. Ky hormon ul gjithashtu nivelet e manganit, mbiprodhimi i të cilit shkakton irritime duke u reflektuar në sjelljen tonë.

Edhe pse më shumë mundësi asnjë problem nuk zgjidhet duke qarë, nuk ka dyshim se ky akt ju çliron nga mendimet dhe energjia negative.

Shumë studime shkencore kanë hulumtuar gjithashtu përbërjen e lotëve dhe rezultat kanë qenë mahnitëse.

Loti duket se përmban elemente shërues të cilët eleminojnë toksinat, përmirësojnë shikimin dhe mund të vrasin 90 deri 95 % te baktereve në sytë tanë për rreth pesë minuta.

Ajo që nuk duhet të bëni asnjëherë është të përpiqeni të mbani lotët./albeu.com/
Shtuar më 03/11/2016, ora 09:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori