Spanjë, plas "lufta e domateve" (FOTO-LAJM)

Në qendrën e vogël të Bunol, në provincën e Valencia, në Spanjë nisi sot festa e Tomatinas. Për të festuar për padronin e qytetit, San Luigi, mijëra persona marrin pjesë në luftën e domateve të pjekura, kultivuar posaçërisht për këtë manifestim.

Për shijen e tyre të veçantë, të hidhur, ato nuk janë të tregtueshme dhe shkatërrohen çdo vit më shumë se njëqind tonelata domate. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2013, ora 18:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori