Skandali me websiten muzikor, fshin gratë nga coverat e e albumit të tyre (FOTO LAJM)

Që në Iran gratë, kanë një rol shumë të kufizuar dhe janë thellësisht të diskriminuara, kjo tashmë dihet botërisht.

Këtë herë një nga veprimet që ka bërë bujë në të gjithë botën, padyshim që të thyen zemrën shkruan albeu.com.

Një ëebsite muzike në Iran, fshin fytyrat e grave në vetë coverat e albumeve të tyre.

Kjo është një përpjekje e shëmtuar dhe plotësisht kontradiktore për të ulur rëndësinë dhe rolin e grave, kur ndërkohë muzika e tyre vazhdon dëgjohet në këtë vend.

Për më tepër ndiqni galerinë me fotoshopet e shëmtuara të realizuara nga ky ëebsite muzikor. /albeu.com/
Shtuar më 26/10/2019, ora 09:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori