Situata e vështirë për shkak të COVID-19, NASA del me mesazh inkurajues
"Vetëm në errësirë mund të shohësh yjet". Është fraza e famshme e Martin Luther King, shprehje të cilën Nasa ka vendosur ta ndajë me publikun në rrjete sociale, në një kohë që kjo botë është zhytur në pasiguri dhe ankth për të ardhmen.
http://www.albeu.com/dokumenta/foto/nasa36.jpg
Mesazhi i NASA vjen si përpjekje për të inkurajuar popujt përballë kësaj që po kalojnë me infeksionin shqetësues.

Imazhi i publikuar nga Agjencia e Hapësirës NASA, tregon Tokën me gjithë bukuritë e saj.
Shtuar më 05/04/2020, ora 09:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori