Si ndryshojnë edhe personazhet e animuar nga një shtet në tjetrin (FOTO LAJM)

Ndonjëherë shfaqjet e animuara ndryshohen në vende të ndryshme kur përkthehen.

Përveç kësaj, shumë personazhe të animuar bazohen në histori dhe libra të vjetër të njohur, që do të thotë se vende të ndryshme mund të kenë versionin e tyre të animuar të së njëjtës histori.

Spanja në të nxorri në treg një version të animuar të Hirushes, të titulluar Erase Una Vez ("Nja ishte njëherë"), në vitin 1950 ... në të njëjtin vit Disney nxorri në treg versionin e tyre të së njëjtës histori.

Në fotogalerinë e mësipërme gjeni se si kanë ndryshuar personazhet e filmave të njohur vizatimor në shtete të ndryshme.


Shtuar më 18/09/2019, ora 15:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori