Shqipëria e viteve 1964 e shfaqur në 20 foto (FOTO LAJM)

Shqipëria kishte kaluar nga një sistem pothuajse feudal në atë komunist, teksa këta të fundit kishin marrë pushtetin në vitin 1945.

Fotografi francez Jean Louis Suiners ka vizituar vendin tonë më 1964">1964 dhe ka realizuar një set fotografik të rrallë. Ai ka vizituar qytete dhe fshatra nëpër Shqipëri, nga Shkodra në Vlorë.
Shtuar më 14/05/2019, ora 21:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori