Shqiptari që fitoi çmimin e parë në Greqi si kuzhinier
Eventi i njohur nën emrin Kapelja e Artë 2012 kurorëzoi 30 vjeçarin nga Shqipëria, Renato Mekolli si Kapelen e Artë për këtë vit. I riu nga Shqipëria fiton çmimin e parë në Greqi si kuzhinieri i vitit.

Ky nuk është çmimi i parë për shqiptarin 30 vjeçar. Çmimi i marrë është i treti radhazi për Mekollin.

Menjehërë pas çmimit Mekolli ka deklaruar: Gjëja më e bukur për mua është se jam shqiptar ,një shqiptar shumë i vogel, pothuajse i padukshëm në Greqi , por që gazetarët interesohen për gatimin tim, por edhe grekët. Ndjehem shumë mirë që se mohova vendin tim duke ditur që mund të kishte dhe pasoja në karrieren time.

Eventi u zhvillua pas perzgjedhjes nga 200 shefat më të mirë të kuzhinës greke, ku garuan 20 më të mirët e kuzhinës në shtetin fqinj”.
Shtuar më 03/04/2012, ora 10:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori