E FUNDIT/ Digjet makina e drejtorit të Hipotekës
Shpirtra dhe zhurma misterioze, këto vende janë të mallkuara

Bhangar Hisari-Indi
Në këtë listë janë vende nga shtete të ndryshme por që të gjitha kanë një pikë të përbashkët. Të gjitha në sipas transmetimeve të ndryshme besohet se janë të mallkuara.

Bhangar Hisari-Indi

Një vend që ka një histori të cuditshme dhe që ndodhet midis Jaipur dhe Alëar. Sipas gojëdhënave një mjeshtër I magjisë së zezë Singhia kishte thënë se të gjithë do të vdesin në dhe shpirtrat do të burgosen deri në pafundësi në këtë vend. Gjëja më e cuditshme është se cdo shtëpi që ndërtohet I rrëzohet catia dhe prandaj ato ndërtohen pa cati. Ky vend nuk vizitohet natën dhe pas perëndimit të diellit është e ndaluar.

Varret Highgate-Londër

Një vend që ndodhet në veri të Londrës është një nga varret më popullore. Ky varr është I përbërë nga dy pjesë, lindje dhe perëndim. Në këtë varr të famshëm të Anglisë janë të varrosur rreth 170 mijë vetë .

Kështjella Berry Pomeroi- Angli

Kjo kështjellë është ndërtuar në Pomeroi nga familja Pomeroi që në shekullin e 12-të dhe mendohet se ka fantazma. Në kështjellë thuhet se shëtisin shpirtrat e zonjës së bardhë dhe zonjës blu. Thuhet se zonja e bardhë është motra e familjes Pomeroi e cila është mbyllur në burgjet e kështjellës, është lënë e uritur dhe që vdekja I ka adhur në këtë burg.

Universiteti Ohio-Amerikë

Ky kampus është vendi I mallkuar I gjithë shtetit. Në këtë kampus ndodhen pesë varre të ndryshme dhe që simboli I djallit është bërë pentagrami, dhe që rektorët kanë ngelur në mes të gjithë kësaj.

Point Hick-Australi

Në një natë Robert Grace Christoferson kishte humbur në një mënyrë misterioze që zhurma e cizmeve të tij dëgjohet akoma. Fantazma e kujdestari ende ndricon krahët dhe I pastron ato, thote legjenda e këtij vendi.

Hoteli Koronado-Kaliforni

Një histori që filloin në vitin 1982, ku një grua kishte bërë rregjistim në hotel dhe ku kishte pritur burrin e saj. Duke e pritur burrin për një kohë të gjatë gruaja është gjetur e vdekur tek shkallët, por bashkëshorti I saj akoma nuk ishte bërë I gjallë. Që atë ditë punonjësit e hotelit tregojnë për një grua që ishte e veshur me të zeza dhe që ishte e zbehur në fytyrë ngjitej sa lart poshtë nëpër shkallë.

Burgu Alcatras-San Francisko

Burgu më I famshëm I Amerikës. Ky nurg është I famshëm për shkak se njihet për disiplinën që ka dhe për dënimet që u jepen të dënuarve. Historia me e madhe në lidhje me Alcatras është se në mes të natës dëgjohen zhurma e mbylljes së dyerve të qelive si dhe klithmat e të burgosurve.

Tuneli I klithmës-Ujëvara e Niagarës

Historia e tunelit nis rreth shekullit njëzet dhe tregon për historinë e një shtëpie që mori flakë në atë vend. Një vajzë e vogël të cilës I kishin marrë flakë rrobat e saj dhe që në mes të tunelit ajo ka vdekur. Sipas gojëdhënave nësë mdez nje zjarr në tunel do të dëgjohen klithmat e vajzës së vogël.
Shtuar më 18/03/2019, ora 18:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori