Shpikjet që ndryshuan jetën e njerëzve (FOTO-LAJM)

Hapësja e birrës
Pëlqej
Për anglezët listën me shpikjet më të vlefshme të të gjithë kohërave të cilat ndryshuan jetën e njerëzimit nuk e udhëheq rrota e cila merret e mirëqenë si shpikja më e madhe e të gjitha kohërave.


Sipas një sondazhi të "vouchercodesnetwork.co.uk" shpikja më e madhe e të gjitha kohërave për britanikët është…hapësja e birrës. Sigurisht për një popull birrëdashës, kjo edhe pritej. Kryesimi mbahet nga objekte jo fort hi-tech, ndërsa fjala e teknologjisë së fundit, si telefonat inteligjentë apo tabletët janë përkatësisht në vendin 50 dhe 49. Përvec hapëses së birrës, ajo që ka tronditur më shumë organizatorët e sondazhit është futja në listën e 50 shpikjeve më të vlefshme e objekteve si tharëse apo drejtuese flokësh. Këto janë objektet më të vlefshme…për anglezët.


Më lartë portali albeu.com ju paraqet disa ga shpikjet qe ndryshuar jeten e njerëzve. /albeu.com/
Shtuar më 09/10/2013, ora 19:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori