Shpikja i shqiptarit: Këpucë që lidhen vetë
Duket sikur të jetë një shpikje e dalë nga imagjinata, por se është një realitet.

Shkencëtarët gjermanë me në krye shkencëtarin shqiptar Klevis Ylli kanë arritur të shpikin këpucë që lidhen vetë.

Mjafton të fusni këmbën në këpucë dhe menjëherë lidhësat do të lidhen vetiu.

“Këpucët janë ideuar sidomos për të moshuarit, pasi ata nuk mundin ti lidhin vetë këpucët. Por, se ata mund të përdoren edhe nga të rinjtë”, ka thënë Ylli.

Këpucët pritet të hidhen në treg gjatë këtij viti, ndërsa çmimi i tyre nuk dihet sa mund të shkojë./albeu.com/
Shtuar më 15/01/2015, ora 18:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori