Shpiket celulari i cili mund te marre telefonata kudo ne bote
Albeu.com
Shkencëtarët australianë kanë shpikur një telefon i cili mund të bëj dhe pranoj telefonata në të gjitha anët e botës të cilat nuk janë të mbuluar me rrjetin celular.
Ekspertët e Universitetit Flinders në Australi kanë shpikur këta telefona celularë në mënyrë që ata të mund të përdoren gjatë katastrofave natyrore apo sulmeve terroriste kur shërbimet e operatorëve të zakonshëm nuk do të ishin në gjendje të ofronin shërbimin.
Shtuar më 13/07/2010, ora 22:36
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori