Shpėtojnė 505 qenė qė do haheshin (FOTO LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Njė maune me 505 qen tė vendosur nė 156 kafazė tė vegjėl, u ndalua nė autostradė nga Fumini nė Kunming, nė krahinėn e Junanit, nga njė grup aktivistėsh pėr mbrojtjen e tė drejtave tė kafshėve.

Qenėt do tė thereshin dhe do tė dėrgoheshin nė tryezat e disa restoranteve tradicionalė.

Mishi i qenit ėshtė njė prej ushqimeve tė zakonshme nė Kinė, ndonėse sė fundmi fushatat ndėrgjegjėsuese e kanė bėrė gjithmonė e mė tė vėshtirė therjen e tyre dhe gjithmonė e mė tė ulėt numrin e personave qė rrjedhimisht i konsumojnė.

Aktivistėt vendosėn menjėherė foto tė kafshėve dhe kushteve ēnjerėzore me tė cilat trajtoheshin nė rrjetet sociale, duke marrė njė mbėshtetje masive nga shumė vende tė botės perėndimore.
Shtuar më 25/04/2012, ora 20:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu