Shoferi i kamionit të vjedhur që sfiliti nëpër male policinë e Kalifornisë (VIDEO)
Patrulla e Kalifornisë "Highway" ka publikuar një video qw tregon shoferin e një kamioni të vjedhur që drejtonte oficerët e CHP në një ndjekje nga Nipomo për në Forest Forest Kombëtare të Los Padres.

Kjo ndjekje kërkonte shumë punë ekipore midis tokës dhe njësive ajrore.

Por siç shpjegoi rreshteri James Ferguson i CHP, rreziqet e përfshira ishin jashtëzakonisht të larta.

"Ai po ngiste makinën shumë shpejt. Oficeri është duke vozitur në një distancë të sigurt. Ai u ndoq nga 101 në 166, "tha Ferguson.

Ferguson e përshkroi këtë ndjekje makine si "kaotike".

Askush nuk u plagos në përplasje, transmeton Albeu.com
Shtuar më 09/08/2019, ora 10:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori