Shkon me dhimbje barku në spital, mjekët habiten nga ajo që i nxjerrin (FOTO LAJM)

Pëlqej
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një spital në Mumbai të Indisë.

Një 20 vjecare ka shkuar me urgjencë në spital për dhimbje të forta barku, ndërsa u shtrua në sallën e operacionit, mjekët u habitën nga ajo që i ncorën nga barku, shkruan albeu.com.

Një lëmsh i madh flokësh i cili peshonte 1 kilogramë, kishte zënë vend në stomakun e vajzës dhe prej kohësh nuk e lejonte atë të hante .

Pas operacionit vajza është në gjendje të mirë shëndetsore dhe po mer trajtimin e duhur.

Kjo shprehi e pështirë ka një bazë psikologjike të njohur si Sindroma Rapunzel. /albeu.com/


Shtuar më 12/09/2017, ora 11:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori