Vetëvritet me armë 57-vjeçari në Tiranë
Shitja e armëve, amerikanët armatosen deri në dhëmbë (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pas tragjedisë së fundit e cila tronditi Shtetet e Bashkuara pa ditë më parë ku një person vrau 26 të tjerë ku shumica e tyre ishin fëmijë, amerikanët vazhdojnë të "armatosen deri në dhëmbë".

Pavarësisht zemërimit dhe thirrjeve për më shumë kontroll për legjislacionin e armëve në Shtetet e Bashkuara, disa nga shitësit e armëve kanë arritur shitje rekord në këtë prag Krishtlindjesh.

Në një vend, ku ka gati një armë për banor, të dhënat nga Byroja Federale e Hetimeve (FBI) janë sërish shqetësuese. /albeu.com/

Shtuar më 22/12/2012, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së