Shitja e armėve, amerikanėt armatosen deri nė dhėmbė (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pas tragjedisė sė fundit e cila tronditi Shtetet e Bashkuara pa ditė mė parė ku njė person vrau 26 tė tjerė ku shumica e tyre ishin fėmijė, amerikanėt vazhdojnė tė "armatosen deri nė dhėmbė".

Pavarėsisht zemėrimit dhe thirrjeve pėr mė shumė kontroll pėr legjislacionin e armėve nė Shtetet e Bashkuara, disa nga shitėsit e armėve kanė arritur shitje rekord nė kėtė prag Krishtlindjesh.

Nė njė vend, ku ka gati njė armė pėr banor, tė dhėnat nga Byroja Federale e Hetimeve (FBI) janė sėrish shqetėsuese. /albeu.com/

Shtuar më 22/12/2012, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Policia e Tiranės ka arrestuar mėngjesin e sotėm Ismail Morinėn, tė njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, ndėrsa nė fuoristradėn e tij ka gjetur njė pistoletė TT me 30 fishekė si dhe 30 bileta pėr ndeshjen Shqipėri-Serbi.

Policia e Tiranės ka arrestuar mėngjesin e sotėm Ismail Morinėn, tė njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, ndėrsa nė fuoristradėn e tij ka gjetur njė pistoletė TT me 30 fishekė si dhe 30 bileta pėr ndeshjen Shqipėri-Serbi.