Shitja e armėve, amerikanėt armatosen deri nė dhėmbė (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pas tragjedisė sė fundit e cila tronditi Shtetet e Bashkuara pa ditė mė parė ku njė person vrau 26 tė tjerė ku shumica e tyre ishin fėmijė, amerikanėt vazhdojnė tė "armatosen deri nė dhėmbė".

Pavarėsisht zemėrimit dhe thirrjeve pėr mė shumė kontroll pėr legjislacionin e armėve nė Shtetet e Bashkuara, disa nga shitėsit e armėve kanė arritur shitje rekord nė kėtė prag Krishtlindjesh.

Nė njė vend, ku ka gati njė armė pėr banor, tė dhėnat nga Byroja Federale e Hetimeve (FBI) janė sėrish shqetėsuese. /albeu.com/

Shtuar më 22/12/2012, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.